X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانش و خلاقیت

تا چند بلدی بشمری؟!

*یک میلیون = 1.000.000

   (million) یعنی هزار هزار.در زبان لاتین(mille) به معنی هزار به کار رفته است.

*یک بیلیون=1.000.000.000

    (billion) یعنی هزار میلیون. در بعضی از کشورها از جمله ایران میلیارد گفته  میشود.

    bi به معنی 2 است.یعنی بیلیون 2 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

*یک تریلیون=1.000.000.000.000

    (trillion) که triبه معنی 3 یعنی تریلیون 3 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

*یک کادریلیون = 1.000.000.000.000.000

  (quadrillion) که quad به معنی 4 یعنی کادریلیون 4 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک کنتیلیون = 1.000.000.000.000.000.000

  (quintillion) که quint به معنی 5 یعنی کنتیلیون 5دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک سکستیلیون=1.000.000.000.000.000.000.000

  (sixtillion) که six به معنی 6 یعنی سکستیلیون 6 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک سپتیلیون = 1.000.000.000.000.000.000.000.000

   (septillion) که sept به معنی 7 یعنی سپتیلیون 7 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک اکتیلیون = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000

  (octillion) که oct به معنی 8 یعنی اکتیلیون 8 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک نونیلیون = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000

 (nonillion) که non به معنی 9 یعنی نونیلیون 9 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

* یک دسیلیون = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000

 (decillion) که dec به معنی 10 یعنی دسیلسون 10 دسته سه تایی صفر بیشتر از هزار دارد.

*یک گوگل (google ) : یعنی عدد 1 به همراه 100 صفر جلوی ان.عددی بسیار بزرگ که از تعداد

  تمام الکترون های موجود در زمین هم بیشتر است.

چرا شهرهای جهان به این نام گفته می شوند؟

سائوپائولو:

نام «سائوپائولو» به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای برزیل برگرفته از «پائولو قدیس» یکی از کشیشان مشهور کاتولیکی است.


تهران : در مورد وجه تسمیه تهران اختلاف نظر زیادی وجود دارد، پاره‌ای از پژوهشگران(ران) را پسوندی به معنای دامنه گرفته‌اند و شمیران و تهران را بالادست و پایین‌دست خوانده‌اند. برخی دیگر تهران را تغییر شکل یافته (تهرام) به معنای منطقه گرمسیر دانسته‌اند، در مقابل شمیرام یا شمیران که منطقه سردسیر است و همچنین عده‌ای بر این باورند که سراسر دشت پهناوری که امروز تهران بزرگ خوانده می‌شود در میان کوه‌های اطراف، گود به نظر می‌رسید و بدین سبب(ته ران) نام گرفت. روستایی که پیش‌درآمد شهر تهران بوده‌است، پیش از اسلام نیز وجود داشته، امّا پس از اسلام به‌تدریج نام آن معرّب گردیده و از تهران به طهران تبدیل شده‌است. امنیویورک:ا جغرافیدانان معروف آن روزگار نیز به املای تهران اشاره نموده‌اند.

تهران


نیویورک:

در حدود سال 1524 میلادی هنگامی که پای کاشفان اروپایی به قاره آمریکا باز شد، بیش از 5000 سرخپوست آمریکایی در منطقه نیویورک فعلی زندگی می‌کردند. درآن هنگام، کاشف معروف ایتالیایی «جیوانی دا ورازانو» که در آن زمان برای دربار فرانسه خدمت می‌کرد، منطقه نیویورک را به نام فرانسوی( نوئل آنگولیم) نامگذاری کرد. مهاجران اروپایی هم‌زمان با آغاز به کار کمپانی هلند در منطقه نیویورک، آغاز به سکنی گزیدن کردند. مهاجرت اروپائیان بخصوص هلندی‌ها به نیویورک باعث شد تا قسمت جنوبی منطقه منهتن را در سال 1614 میلادی (نیو آمستردام) بنامند. درآن زمان فرماندار مستعمره هلندی‌ها به نام «پیتر مینوئیت»، تمامی جزیره منهتن را از سرخ‌پوستان در سال 1624 میلادی با مبلغ 24 دلار خریداری کرد .در سال 1664 میلادی، انگلیسی‌ها شهر نیو آمستردام را اشغال کردند و آن را به نام «نیویورک» و به افتخار پادشاه وقت بریتانیا، جیمز دوم که دارای لقب سلطنتی (دوک یورک و آلبنی) بود، نامگذاری کردند.

نیویورک

 

پاریس:

نام پاریس برگرفته از نام گروهی از افراد قوم گل(گُل، گال و گالیا منطقه‌ای در غرب اروپا است که امروزه فرانسه، بلژیک، غرب سوییس و بخش‌هایی از هلند و آلمان در آن قرار دارند) به نام پاریزی‌ها است. در دوره استیلای روم نام این شهر به «لوتشیا» تغییر کرد، اما در زمان یولیانوس پادشاه روم نام شهر دوباره به پاریس تغییر یافت. پاریس دارای القاب متعدد زیادی است، اما مهم‌ترین نام آن «شهر نور» (La Ville lumiere) است. این نام هم به مرکزیت این شهر در زمینه علم و تحصیلات و هم به پر نور بودن این شهر در شب‌ها برمی‌گردد.

شهر بزرگ

خطرناکترین آزمایش های تاریخ

سیسلی ویلیامز: یکی از اولین پزشکان زن بریتانیایی که در زمینه بیماری های کودکان تخصص داشت و رژیم غذایی غنی از پروتئینی را در حین فعالیت در آفریقا خلق کرد که جان بسیاری از انسان ها را نجات داد. طی جنگ جهانی دوم و پس از سقوط مالایا وی دستگیر شده و در دو زندان مختلف در ژاپن اسیر شد ، وی در این دوره نیز به فعالیت های خود ادامه داد و با به خطر انداختن جان خود به درمان بیماران پرداخت.
 
جان استپ: جراح سابق نیروی هوایی آمریکا که به واسطه یک سری آزمایش هایی که به منظور شناسایی بالاترین سرعت و شتابی که انسان می تواند از آن جان سالم به در ببرد، به سریعترین مرد جهان مشهور شد.
وی ماجراجویی های خود را با کمک وسیله نقلیه ای انجام می داد که به آن موتور جت وصل شده بود و نتیجه آزمایش های وی ، استخوان های شکسته، شبکیه چشم متلاشی شده و چندین آسیب بدنی جدی دیگر بود.
 
تیموتی لیری: روانشناس آمریکایی که ریچارد نیکسون را خطرناکترین مرد آمریکا می دانست و به این شهرت داشت که به بهانه انجام مطالعات علمی به شدت از داروهای روانگردان استفاده می کند.
 
آیزاک نیوتن: از مشهورترین دانشمند جهان که با آزمایش بر روی بدن خود هیچ مخالفتی نداشت، در یکی از موارد وی سوزنی را در کاسه چشم خود فرو برده و آن را به پشت کره چشمش فشرد تا انحنای آن را تغییر دهد. وی نتیجه این آزمایش را مشاهده چندین دایره سفید، سیاه و رنگی گزارش کرده است.
 
ادوارد هریسون: شیمی دانی که به ازای ابداع ماسک ضد گاز طی جنگ جهانی اول جان خود را از دست داد، ابداعی که جان هزاران نفر را در جنگ نجات داد. وی برای ابداع این ماسک خود را در اتاقک های سر بسته در معرض گازهای سمی قرار می داد و در نهایت در سن 49 سالگی جان خود را از دست داد.
 
لارنس پاتریک: متخصص بیومکانیک آمریکایی که در اجرای آزمایش های ساختگی تصادف های انسانی تخصص داشت. وی که از محققان دانشگاه وین استیت به شمار می رفت به بهانه یافتن روش های ایمنی در پی اطلاعاتی درباره حوادثی بود که انسان می توانست در برابر آنها دوام بیاورد. در یکی از آزمایش ها قطعه فلزی 10 کیلوگرمی به سینه وی کوبیده شد تا اثرات مخرب کیسه های هوای درون خودروها مورد بررسی قرار گیرد. وی همچنین برای بررسی تاثیر شتاب و سرعت بالا بر بدن انسان بارها بر نقلیه های جت دار سوار شد. در آزمایشی دیگر برای درک دقیق مکانیزم خرد شدگی، وزنه ای سنگین بر روی گونه وی کوبیده شد.
 
آناتولی بوگروسکی: در 13 جولای 1978 این دانشمند روسی در قدرتمند ترین دستگاه شتابدهنده ذره ای شوروی سابق، دچار حادثه ای کوچک شد. به دلیل نقص در تجهیزات ایمنی یک پرتو پروتونی با سر وی برخورد کرد و وی نوری درخشانتر از هزاران خورشید را در برابر چشمانش مشاهده کرد. در حالی که پزشکان از وی قطع امید کرده بودند، وی به شکلی عجیب زنده ماند و جدا از حمله های گاه و بی گاهی که به او دست می دهد، گنجایش ذهنی وی دچار آسیب دیدگی نشد.

بری مارشال: پزشک استرالیایی که یک ظرف کشت باکتری مملو از باکتری «هلیوباکتر پیلوری» را نوشید تا ثابت کند این باکتری باعث زخم معده شدید می شود، البته در نهایت موفق شد به خاطر تلاش های فراوانش جایزه نوبل را دریافت کند.

در نوامبر سال 1908، «هنری هد» از پزشکان بیمارستان لندن مقاله علمی را با عنوان «تجربه ای انسانی در زمینه عصب ها» در نشریه Brain منتشر کرد و در آن احساسی را که در زمان قطع شدن عصب های پیرامونی در انسان به وجود می آید را تشریح کرد؛ نکته درد آور در این مقاله این است که وی برای جمع آوری اطلاعات دست خود را جراحی کرده بود.

در دنیای علم، داستان های مشابه زیادی وجود دارند و تنها افرادی که به خاطر کمبود داوطلب یا گزینه جایگزین خود را موضوع آزمایش هایشان قرار داده اند قهرمان این داستان ها نیستند ، زیرا موارد بسیاری وجود دارند که با وجود در اختیار داشتن گزینه های متعدد، افراد برای نمایش قدرت خود را در معرض آزمایش های علمی وحشتناکی قرار داده اند.

نشریه گاردین در حال جمع آوری لیستی کامل از مقاوم ترین و شجاعترین و گاه جان سخت ترین دانشمندان زن و مرد را منتشر کرده است. در این لیست نمونه هایی از دانشمندان متهور، قدرتمند و الهام بخش دیده می شوند اما در برخی از مواقع، آزمایشهای انجام شده پا را از مرز منطق و عقل فراتر گذاشته اند.
 
هنری هد: پزشک بیمارستان لندن که به منظور کشف تغییر احساس در زمان قطع شدن اعصاب پیرامونی و رها کردن آنها برای بهبود پیدا کردن، بازوی خود را تحت عمل جراحی قرار داد.
 
گودرون فلوژر: خانم کوهنورد اطریشی که به منظور مطالعه بر روی گرگ ها همواره در تعقیب و ردیابی آنها بود. طی یکی از سفرها وی در حالی دیده شده بود که در نزدیکی گله ای از گرگ ها ، برای نزدیکتر آوردن آنها بر روی زمین دراز کشیده بود و خود را طعمه قرار داده بود.
 
الیزی ویدوسون: بیوشیمیدان کالج امپریال لندن به همراه همکارش رابرت مک کین به منظور بررسی آثار محدود کردن کالری بر روی سلامت بدن، رژیم غذایی شدیدی را برای مدتی طولانی بر روی خود اجرا کرد. وی از نتیجه مطالعات خود توصیه های حیاتی را برای کمک به افرادی که در کمپ های نازی برای مدتی طولانی در گرسنگی شدید قرار داشته و دچار سو تغذیه شده بودند، به دولت بریتانیا عرضه کرد.
 
مایک استرود: دانشمند بریتانیایی در بیمارستان عمومی ساوت هامپتون که در زمینه مقاومت انسان و محیطهای دشوار تخصص دارد. وی در چندین سفر اکتشافی قطبی حضور داشته که طی یکی از این سفرها عمل نمونه برداری از بافت ماهیچه پای خود را بدون استفاده از مواد بی حس کننده انجام داد.
 
لئونید روگوزوف: پزشک روسی که در سال 1960 در ایستگاه تحقیقاتی شوروی مشغول به کار بود. وی در این دوره دریافت که مبتلا به پریتونیت شده و تصمیم گرفت آپاندیس خود را جراحی کند. خودجراحی وی ، دو ساعت طول کشید و وی چهار شب پس از جراحی توانست فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

هنـر نـقاشی خیـابانی


نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

نمایش اندازه واقعی

خوراکی های مختلف در زیر میکروسکوپ

نان شیرینی مربایی (تارت)
بزرگنمایی 450 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

کشمش
بزرگنمایی 35 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

نمک
بزرگنمایی 45 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

برگ کرفس
بزرگنمایی 45 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

نوعی کلوچه
بزرگنمایی 150 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

دانه کیوی
بزرگنمایی 320 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

گوجه فرنگی خشک شده زیر آفتاب
بزرگنمایی 250 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

 (عکسPassion Fruit
بزرگنمایی 32 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

کیک شکلاتی
بزرگنمایی 320 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

برگ آناناس
بزرگنمایی 85 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

ویتامین C
بزرگنمایی 50 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

بادام
بزرگنمایی 110 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

دم میگو
بزرگنمایی 230 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

پیاز سرخ شده
بزرگنمایی 320 برابر

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS