دانش و خلاقیت

شعور آب

شعور آب


آب پیام بسیار مهمی برای ما دارد. آب به ما می گوید که نگاهی عمیق تر به خودمان داشته باشیم. وقتی در آینه آب به خودمان نگاه می کنیم به مفاهیم شفافیت و زلالیت آب به خوبی پی می بریم. ما می دانیم که زندگی انسان مستقیماً به کیفیت و چگونگی آب وابسته است که هم در درون ما و هم در پیرامون ماست.

عکسها و مطالب این مقاله نتایج کار آقای "ماسارو ایموتو" محقق خلاق ژاپنی است. آقای ایموتو کتاب ارزنده ای را باعنوان "پیامی از آب" برگرفته از یافته های تحقیقی خود منتشر ساخته است که اگر شما هرگونه شکی در افکار خود دارید مطالب و عکس هایی که از این کتاب در اینجا آورده شده اندیشه شما را تحت تأثیر قرار می دهد و بطور عمیقی باورهای شما را دگرگون می سازد.

در کارهای آقای ایموتو ما شاهد تأثیر انرژی و نواسانات طبیعت و انسان، افکار، الفاظ، عقاید و موسیقی بر ساختار مولکولی آب هستیم. همان آبی که 70 درصد بدن انسان بالغ را تشکیل می دهد و به همان اندازه سیاره ما را تحت پوشش دارد.

بدن بسیار شبیه اسفنج است و متشکل از تریلیونها خفره بنام سلول که حاوی مایع می باشد. چگونگی زندگی ما مستقیماً به چگونگی آب ما وابسته است.

آب جسمی بسیار نرم و انعطاف پذیر است و بطور فیزیکی براحتی شکل اشیا پیرامون را بخود می گیرد. اما تنها ظاهر فیزیکی آن تغییر نمی کند بلکه ظاهر مولکولی آن نیز تغییر می کند. انرژی یا نواسانات محیط شکل مولکولی آب را تغییر می دهد. به این معنی که آب نه تنها قادر است بطور عینی محیط را بازتاب کند بلکه بطور مولکولی نیز محیط را بازتاب می کند.

آقای ایموتو این تغییرات مولکولی را توسط تکنیک های عکسبرداری به تصویر کشیده است. او قطره های آب را منجمد می کرد و سپس زیر میکروسکوپ در زمینه تاریک با امکانات ویژه عکس برداری ،مورد بررسی قرار می داد. کار او به طور واضح تنوع ساختار مولکولی آب و تأثیر محیط بر ساختار آب را نشان می دهد.

برف چند میلیون سال است که بر زمین می ریزد. هر دانه برف شکل منحصر بفرد خود را دارد. با منجمد کردن آب و عکس برداری از ساختار آن همانگونه که آقای ایموتو انجام داد، شما اطلاعات شگفت انگیزی درباره آب درک می کنید.

آقای ایموتو تفاوت های سحرآمیزی در ساختار بلورین آب از عوامل و شرایط مختلف محیط پیرامون را کشف کرده است. آب جاری از چشمه کوهها و فصل بهار شکل هندسی زیبایی در نمونه های بلورین خود نشان داده اند.

واکنش های آب در موقعیت ها فرق می کند:

آب در فصل بهار

آب چشمه

آب دریاچه آلوده

تأثیر موسیقی بتهوون

مهر و محبت

متشکرم

من تو را خواهم کشت

آدولف هیتلر

این واکنش های شگف انگیز آب را به افکار و احساسات ما نشان می دهد. کاملاً مشخص است که آب براحتی نوسانات و انرژی پیرامون خود را خواه مسموم و آلوده شده یا طبیعی چه درون خودمان و چه در پیرامون ما در دیگران و محیط درک می کند.

کار فوق العاده ماسارو ایموتو نمایش ترس آوری است و ابزاری قوی که می تواند برای همیشه ادراکمان را نسبت به خودمان و جهانی که در آن زندگی می کنیم تغییر دهد. ما اکنون دلیل محکمی داریم که ما می توانیم قطعاً خوب باشیم و خودمان و زمین مان را با افکار انتخابی خود و انتخاب راه های عمل به آنها را تغییر دهیم

حتما شنیدید که همه ی ذرات هستی به نوعی تسبیح خدا میگند
یک محقق ژاپنی با انتشار یافته‌های تحقیقات خود مدعی شد که مولکول‌های آب نسبت به مفاهیم انسانی تأثیرپذیرند.
نظریه این محقق ژاپنی که تاکنون از سوی مؤسسات علمی فیزیکی و زیست‌شناسی مورد تأیید قرار گرفته است، مبتنی بر بررسی نمونه‌های فراوانی از کریستال‌های منجمدشده آب و مقایسه آن با یکدیگر است.

دکتر ایموتو به آب گفته دوست دارم. آب رو منجمد کرده و مولکولش رو زیر میکروسکوپ دیده. مولکول بسیار قشنگ بوده. بعد به آب گفته دوست ندارم. مولکولش بسیار زشت شده. یا به آب گفته این کارو بکن. مولکول زشت شده. بعد گفته بیا با هم این کارو انجام بدیم و مولکول قشنگ شده. این موضوع در تمام مجامع علمی دنیا مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده همچنین دانش آموزی به نام حمیده بیطرف در ایران به بررسی تاثیر انواع صدا و نوشته بر ریزساختار و درشت ساختار مواد مختلف پرداخته و ضمن اشاره به اثر عوامل مذکور بر ساختار مواد در حالت مایع، تاثیر آن را در ساختار حالت جامد مواد مختلف مانند یخ، آلیاژ قلع، جیوه، نبات و سولفات مس نشان می‌دهد. دانه‌بندی مواد وقتی در حالت مایع در معرض صدای دلنشین، موسیقی آرام و نوشته با مفاهیم خوب قرار می‌گیرد، حالت منظم و در مقابل صدای ناهنجار، موسیقی تند یا نوشته با مفاهیم بد حالت نامنظم و در معرض آهنگ مذهبی (صوت قرآن) و نوشته‌های مذهبی منظم‌ترین و زیباترین حالت خود را به دست می‌آورد.(منبع)
«ایموتو»، تغییرات مولکولی آب را به وسیله تکنیک‌های عکسبرداری و مشاهده میکروسکوپی به صورت سند و مدرک درآورده است. به این صورت که وی قطراتی از آب را به صورت یخ درآورده و سپس آنها را در یک فضای تاریک میکروسکوپی مورد آزمایش که از قابلیت‌های عکاسی برخوردار بوده، قرار داده است. تحقیقات وی، آشکارا تغییر شکل ساختار مولکول آب را به نمایش گذاشته است و اثر محیط بر ساختار آب را نشان می‌دهد. 
برف، بیش از چندین میلیون سال است که بر زمین فرود می‌آید و همان‌گونه که می‌دانیم، هر دانه برف‌، دارای شکل و ساختار خاص و منحصر به فرد است. با تبدیل یخ به آب و عکسبرداری از ساختار آن، شما به اطلاعات باورنکردنی‌ای آب دست پیدا می‌کنید.
«ایموتو» به تفاوت‌های جالب‌توجهی در ساختار کریستالی آب دست یافته است که از منابع گوناگون و شرایط مختلف در روی کره زمین تهیه شده‌اند. آبی که از نخستین محل خود از کوه جاری می‌شود و چشمه‌هایی که جاری هستند، طرح‌های هندسی بسیار زیبایی از الگوهای کریستالی‌شده خود ارائه می‌دهند. آب آلوده و سمی که از نواحی پرجمعیت و صنعتی به دست آمده است و آب راکد کوله‌های آب و سدهای ذخیره، به صراحت ساختارهای کریستالی تغییریافته و برحسب اتفاق شکل‌گرفته آب را نشان می‌دهد.

آب رودخانه سایجو ـ‌ ژاپن

آب رودخانه سانبوئیچی یوسویی ـ ژاپن

یخ قطب جنوب

چشمه‌ای در لوردز ـ فرانسه

آب دریاچه بیواکو، بزرگ‌ترین دریاچه در مرکز ژاپن و آب استخری از ناحیه کینکی، آلودگی بدتر شده است.

آب رودخانه «یودو»ی ژاپن که به خلیج «اوزاکا» می‌ریزد. 
این رودخانه‌ از میان بیشتر شهرهای اصلی در کاسایی می‌گذرد.

آب رودخانه «فوجی وارا»، پیش از به جا آوردن دعا و نیایش.

آب رودخانه «فوجی وارا»، پس از به جا آوردن دعا و نیایش.

بنابراین، با توجه به عمومیت موسیقی درمانی، «ایموتو» تصمیم گرفت ببیند، موسیقی چه اثراتی بر شکل‌گیری ساختار آب دارد. او آب مقطر را ساعت‌ها بین دو نفر که در حال صحبت کردن بودند، قرار داد و سپس از کریستال‌های آن آب، پس از انجماد،‌ عکسبرداری کرد.

آهنگ «پاستورال» از بتهوون

آهنگ هوا برای ردیف جی، از باخ

رقص گروهی کاواچی

موسیقی هوی‌متال

آب به صورتی زنده و هوشمندانه به هر یک از احساسات و اندیشه‌هایمان پاسخ می‌دهد پس ما انسانها که هفتاد درصد وزن بدنمون از آب تشکیل شده باید مراقب اعمال و رفتار خودمون باشیم

نتیجه گیری
- مواد در حالت مایع تحت تاثیر موسیقی و نیز عقاید و احساسات اشخاصی که با آنها سر و کار دارند بوده و به عبارتی تحت تاثیرصداها و محیط اطراف خود هستند.لذا از بررسی شکل ساختار مواد می توان به سرگذشت آنها پی برد.
- ساختار مواد بسته به نوع صدا، مفهوم نوشته و یا احساسات فرد نویسنده می تواند تغییرکند.
- مواد موجود در دنیا دارای شعور ذاتی بوده و این موضوع در آیات متعددی از قرآن کریم تأیید شده است.
- حجم بدن انسان را آب تشکیل می دهد.با توجه به تاثیر موسیقی بر ساختار و در نتیجه خواص آب می توان نتیجه گیری نمود که انواع صدا می توانند اثرات متفاوتی را بر انسان به جای گذارند.این موضوع با آیه شماره 65 سوره یس قرآن کریم که حاکی از شهادت اعضا و جوارح بدن انسان در روز قیامت می باشد مطابقت دارد.در ضمن شاید بتوان یکی از دلایل حرام بودن گوش کردن به موسیقی غنادار را در این مسئله دانست.